
Мразя Алени Червила (МАЧ) е много често срещан сантимент при мацките, които познавам. Причината? Всяка малка грешка в нанасянето на този нюанс си личи. Доскоро и аз страдах от МАЧ синдрома. Изпитвах (благородна) завист към дамите с перфектно оформени и оцветени устни. С проби, грешки и към 50-тина изгледани видео урока събрах “червилна мъдрост” и подбрах съвети оттук-оттам, които ми помагат да изглеждам добре. Та така. как да нанасяме червило?
Какво ни е нужно (и какво не ни е нужно), за да нанасяме червило като професионалист?
-
Четка за червило
Аман от четки, нали? В кутията ми за грим се намират не по-малко от 8 четки с различна функция. Това е натоварване на бюджета (не съм богаташ), но пък за сметка на това се използват дълго време. А за червило инвестицията си заслужава.
2. Фон дьо тен
Фон дьо тенът за мен е най-добрата основа за червило. Съдържа много емолиенти и омекчаващи съставки. По мое мнение не е необходимо нито да се купува специална база за червило, нито коректор. С всички коректори, с които съм работила досега, се е получавало размазване и смесване на червилото с него, дори след изсъхване на коректора.
3. Свястно червило
И евтини червила могат да бъдат хубави. Какви свойства да имат, дали да са течни или не – това по наш избор.
4. Молив за устни

Моля от сърце да не се ползва молив с цвят, различаващ се с повече от два тона от този на червилото, особено по-тъмен! Беше мода преди време и всеки път, когато го видя, се изприщвам. Не знам кой е решил, че това е красиво, но резултатите са катастрофални и не съм видяла дори веднъж устни, направени по този начин, които да изглеждат добре.
5. Балсам за устни
Много е важно устните ни да са гладки, меки и добре хидратирани, за да стои червилото добре и да е разпределено равномерно. Препоръчвам балсамът да е от растителни масла, а не от парафин, защото той не попива толкова добре. Какаовото масло е чудесен избор.
Как да нанасяме червило като професионалист?
Стъпка 1: Ексфолиране на устните

Взимаме малка, мека, детска четка за зъби и нежно потъркваме устните, за да премахнем кожичките. Да обърнем внимание! Четчицата никакъв случай не бива да е използвана за миене на зъби! Пастата за зъби обикновено съдържа ментол и други дразнещи вещества, а, колкото и да я мием, частици от нея остават по четката. Оттам се нанасят на устните и тормозят чувствителната кожа.
Стъпка 2: Нанасяме балсама
Балсамът се нанася равномерно на устните и се изчаква известно време да “попие”. Моля, нека чакаме поне 2 минути, за да не стане “мазало”.
Стъпка 3: Нанасяме фон дьо тена/основата за устни
Устните се покриват плътно и се изчаква да изсъхне добре.
Стъпка 4: Подостряме молива си
Докато чакаме фон/дьо тенът да изсъхне, внимателно подостряме молива си. Правим го всеки път, когато го ползваме. В противен случай няма да можем да нанесем достатъчно прецизна линия.
Стъпка 5: Загряваме молива
За да се нанесе моливът лесно, го загряваме предварително, рисувайки върху ръката си. Студен молив не прави прецизна линия, тя се накъсва и остават парченца молив по устните.
Стъпка 6: Нанасяме молива
Моливът трябва да се нанася при леко отворени устни, с леки движения. Не се рисува цялата линия изведнъж, а на малки участъци, докато се оформи изцяло. Не бива да излизаме извън контура на устните, освен за корекция при асиметрични устни.
Вашият коментар