Откакто говорих за протеиновите шампоани преди време, бях засипана с въпроси по отношение на добър продукт, съдържащ протеини. Интересното е, че всички вие питахте за шампоани, но аз не можах да намеря шампоан без SLS или SLES, който да съдържа протеини и да е добра опция за косата. Дори шампоанът на днешната марка – Bumble & Bumble, който се препоръчва като протеинов, не е най-доброто от най-доброто поради наличие на сулфати.
Добрата новина е, че балсам с протеини ще свърши същата, ако не дори и по-добра работа. Защо?
Балсамите са продукти, които се оставят в косата за по-дълго време. Знаете, че колкото по-дълго се позволи на една активна съставка да действа, толкова по-силен ще бъде ефектът ѝ. В този смисъл един протеинов шампоан, който често се отмива незабавно (грешка от страна на потребителя) няма да се представи толкова добре. Балсамът се нанася и по дължината на цялата коса – нещо, което малко от нас правят и с шампоана си.
Конкретно за марката Bumble & Bumble има какво да се каже. Притежание на Еstee Lauder, тези продукти не са никак евтини, но много от тях могат да се похвалят с ефект, какъвто малко други продукти за коса имат.
Предвид особеностите на моята коса – суха, къдрава, капризна и лесно накъсваща се, не мога да си позволя да ползвам “ОК-продукти”. Затова не пестя пари и не се задоволявам с посредственост по отношение на гривата си. Пробвала съм много различни брандове и протеиновият балсам на Bumble & Bumble е нещо, зад което мога да застана с името си на 100%. Като ефективност.
Протеините, съдържащи се в този балсам, са три вида. Хидролизирани соев и житен протеини, както и копринен такъв. За коса, която е лишена от блясък и еластичност, тази комбинация ще е отлична. Допълнителното включване на сок от лист на алое вера осигурява и хидратация – добре си ми дошла! Сухата коса със склонност към накъсване ще е доволна да бъде загладена и люспичките на кутикулата на космите ѝ – подредени обратно на местата си. Емолиентът неопептил гликол хептеноат, който е хидрофобен, ще свърши тази работа, освен да придаде гъстота на самия балсам. В случая той изпълнява ролята на силиконовите масла, които липсват в Bumble & Bumble Thickening Conditioner.
Въпреки плюсовете си, продуктът не е лишен напълно от отрицателни страни (за съжаление). Консервантите, производни на тиазолиноните, трябва да алармират тези с чувствителен скалп, че балсамът може да не е подходящ за тях. Гъстата смес е ароматизирана… да – Bumble & Bumble определено не са имали наум алергичните и страдащите от чувствителност, когато са я формулирали.
За нас, останалите, обаче скъпите Bb. са дали каквото могат от себе си. Препоръчвам Thickening Conditioner за ежеседмична (но не и ежедневна) употреба за коси, лишени от еластичност. Доколкото един протеинов продукт може да е съвършен, този балсам се доближава до идеала.
Bumble&Bumble може да се намери както в Sephora, така и в бутиците на Estee Lauder.
Състав:
Здравейте, какво мислите за този безцеремонно евтин балсам с протеини?
https://www.dm.de/balea-professional-spuelung-oil-repair-schwerelos-p4010355426512.html