
Преди да разгледаме Clinique Pore Refining Solutions маска, е добре да запомним едно много важно нещо: не съществуват “дълбоко почистващи” маски за лице. Това е доста неприятно подвеждащо твърдение от страна на много козметични компании и ще го дискутираме скоро, в друг пост. Нека видим дали Clinique Pore Refining Solutions Charcoal маска е продукт, заслужаващ парите си.
На първо място бих искала да спомена опаковката. Обичам тубички като опаковки, защото продуктът излиза през малък отвор и е по-трудно да се замърси. Бактериите имат по-малко шансове за навлизане, а вие – продукт за по-дълго време.
На втора позиция идва
Съставът на Clinique Pore Refining Solutions маска
Маската съдържа няколко почистващи агента. На първо място идва каолинът. Каолинът е инертен материал, добиван от глина. Той почиства повърхността на кожата ефективно, както и порите, макар и на съвсем повърхностно ниво. Поради тази причина те видимо изчезват, само за да се появят отново след няколко дни.
Бентонитът също прочиства кожата добре. Активният въглен, поне според компанията, пречиства “токсините”. Не мога да кажа за какви токсини става дума и, предполагам, никой не може да каже. Напоследък масово се рекламират “детоксиращи” козметични продукти, въпреки че, откровено казано, в кожата токсини по принцип не се натрупват. В мастната тъкан, за сметка на това, е напълно възможно. Моето професионално мнение е, че няма как една маска, която се слага на лицето за 10 минути, да пречисти кожата в дълбочина и да премахне каквито и да е отрови, още повече че не навлиза в нея. Активният въглен остава на повърхността. Кофеинът за сметка на това навлиза добре в кожата. Този алкалоид има добри антиоксидантни свойства.
Глицеринът е добър хюмектант (овлажнител), но той няма как да хидратира кожата, тъй като маската се нанася за много кратко време.
За екстракта от Laminaria saccharina, водорасло от рода на морското зеле, се счита, че има успокояващи кожата свойства. Според мен има логика, тъй като водораслото е богато на полизахариди (вид естествени вещества, изградени от много молекули различни захари, свързани една с друга). В Интернет е разпространено твърдението, че предизвиква поява на комедони, но няма никакви изследвания, които да подкрепят това.
ВНИМАНИЕ! Продуктът съдържа феноксиетанол. Да не се използва от потребители с алергия към този консервант, болни с нервни заболявания и кърмачки.
В заключение можем да кажем, че Clinique Pore Refining Solutions маска е добър продукт, особено за мазна до комбинирана кожа.
Състав:
Water/Aqua/Eau, Kaolin, Butylene Glycol, Bentonite, Montmorillonite, Polysorbate 20, PEG-100 Stearate, Glycerin, Charcoal Powder, Laminaria saccharina extract, Caffeine, Lecithin, Sucrose, Propylene Glycol Laurate, Ethylhexyl Glycerin, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol Stearate, Sodium hyaluronate, Dimethicone, Sorbitan Laurate, PEG-150 Distearate, Hexylene Glycol, Xanthan Gum, Galactoarabinan, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Iron Oxides (CI 77499) [ILN41326].
Лични впечатления
Маската е удобна за нанасяне на моята комбинирана кожа, като аз няблегнах на мазните си участъци (Т-зоната и брадичката), когато нанасях продукта. Имах отлично покритие на тези участъци. Маската изсъхва бързо, но препоръчвам да се остави 10 минути на кожата за максимален ефект. задължително използвам крем за хидратация като Bioten с дюля за възстановяване на лекото изсушаване от маската.
Clinique Pore Refining Solutions Charcoal Mask
Предимства
- Отличен състав
- Без иританти
- С матиращ ефект
Недостатъци
- Скъп
- Подвеждащи твърдения за детокс
Вашият коментар