Ох, тази мазна кожа! Непрекъснато лъщи, непрестанно иска матираща пудра, кърпички, спрейове и прочие, и прочие. И ПРОЧИЕ! За щастие, козметологията е напреднала дотам, е може да ни предложи добри продукти, които да ни помогнат да се справим с проблема.
Искам да подчертая, че посочените продукти са без сулфати. Няма начин да попаднат в тази класация иначе! Най-доброто от най-доброто – заповядайте!
Nuxe Reve de Miel почистващ гел за лице
Здрасти, Nuxe! Не сме те виждали отдавна – откакто попадна в класация за най-добри продукти отново, тогава за такива с алантоин. Сега отново те намираме на върха. Този гел не е подходящ за алергична към феноксиетанол, аромати и мед кожа – но за комбинирана до мазна такава е разкошен. Съдържа няколко сърфактанта, но нито един не е сулфат и нито един не е изсушаващ и дразнещ за кожата. Основното му предимство е нежното измиване и точно затова Reve de Miel се настанява спокойно на топ-мястото, което заслужава. (Може да се намери в аптеки, в които се предлага Nuxe, например Subra).
Състав:
Aqua / Water, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Mel / Honey, Sunflower Seed Oil PEG 8 Esters, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Cocoamphoacetate, Parfum / Fragrance, Phenoxyethanol, Gluconolactone, Lauryl Glucoside, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Hydroxide, Caramel, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Allantoin, Sodium Benzoate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Calcium Gluconate, Tropolone, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol [N2005/A].
Decleor Aroma Cleanse почистващ крем-мус 3 в 1
Почиства. Поддържа хидратация. Дава сияещ изглед на кожата. 3 в 1, твърдят производителите от Decleor, и не ни лъжат. Закупих този продукт преди малко повече от месец с цел ревю и не мога да не го сложа в топ 3 на най-добрите продукти за мазна и комбинирана кожа. Може да се използва напълно спокойно ежедневно, дори два пъти на ден. Липсата на дразнещи детергенти е очевидна. Въпреки това почистващата сила на Decleor e сериозна. Не се шегувам – няма да имате нужда от демакиатор, ако използвате продукта. Измива водонеустойчив грим без проблем. Усеща се леко изсушаващ на кожата, което се дължи най-вероятно на полиетиленгликоловите полимери, съдържащи се в крем-муса, но това е временно. След 5 минути ще имате гладка, чиста кожа. Decleor определено си заслужава мястото тук, въпреки, че не е подходящ за алергични към ароматизатори и бутилфенил метилпропионал. За щастие, традиционни консерванти липсват.
Decleor може да се намери в България – в Douglas/Beauty Zone.
Състав:
Aqua (water), peg-8, palmitic acid, myristic acid, glycerin, potassium hydroxide, stearic acid, dipropylene glycol, lauric acid, glyceryl stearate se, sodium methyl cocoyl taurate, sorbitol, cocamidopropyl betaine, peg-60 glyceryl isostearate, propylene glycol, parfum (fragrance), disodium edta, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, carica papaya (papaya) fruit extract, citronellol, citrus aurantium amara (bitter orange) oil, camellia sinensis leaf extract, sodium hyaluronate.
Dior Hydra Life Poudre Exfoliante фин ексфолиант
Ах, любов моя! Това беше продуктът ми за лятото и ще живее с мен до есента. Използвах го почти ежедневно, предвид склонността ми за отделяне на себум и замърсяване на порите. Не се подвеждайте по думата “ексфолиант” – този продукт е разтварящ се във вода прах и върху влажна кожа се превръща точно в нежен измиващ продукт. Има леки частички от лотусови семена, но моля ви! – това не е достатъчно за ексфолиация, особено на мазна кожа с големи кратеровидни пори. Измивните повърхностно активни вещества в случая са натриев кокоил глицинат и лаурил глутамат. Перфектно! Липса на сулфати, а и (заради прахообразната форма на продукта) класически консерванти за сметка на дехидроацетат и сорбинова к-на.. Великолепен продукт! Браво, Dior!
Dior можем да намерим в бутиковите магазини, Beauty Zone, Douglas и Sephora.
Състав:
Sucrose, Sodium Cocoyl Glycinate, Sodium Lauroyl Glutamate, Talc, Nylon-6/12, Propanediol, Sodium Dehydroacetate, Disodium EDTA, Sorbic Acid, Parfum (Fragrance), Water, Butylene Glycol, Caprylhydroxamic Acid, Nellumbo Nucifera Seed Powder, Saponins, BHT, Tocopherol.
Това са наистина най-добрите сулфат-несъдържащи продукти, за които една жена може да очаква да намери по магазините. Те не са от най-евтините, но нашава кожа заслужава грижа и не можем да си позволим ниско качество и десет сулфатни сърфактанта, които непрекъснато се влагат в по-евтините продукти. Четете внимателно и бъдете нащрек!
Страхотна статия. Използвала съм първите 2 и наистина са много добри, но сега съм на sebium серията на bioderma и също съм доста доволна. Ако можете да направите и класация на ексфолианти ще съм ви много благодарна. И не само аз… 🙂
Отново чудесна статия за нас, притежателките на комбинирана към мазна кожа:) Аз в момента ползвам измивен продукт на Skincode. Надя, би ли коментирала състава му, моля те:) Много ще съм ти благодарна. CM-Glucan, Nettle extract, Rosemary leaf extracts, Chamomile extracts, Calendula extract.
Скъпа Вики, това категорично не е пълният състав на продукта! Поздрави!
Права си! Погледнах състава на опаковката и се оказа доспа по-дълъг. По-интересното е, че никъде в интернет Скинкод не са посочили пълния състав на своите продукти. Даже на собствения им сайт ги няма. Това законно ли е…?
Скъпа Вики, законно е, да. Никой не е длъжен да изписва състав на продуктите си онлайн. Поздрави!
Отново впечатляваща статия! Поздравления, Надя! Обичам те все повече и повече 🙂 Точно измивен продукт за комбинирана до мазна кожа си търсих днес. Статията ти ми дойде като отговор на всичките ми въпроси. Благодаря ти!
Скъпа Надя. Потърсих този на Nuxe в нета. Има ли варианти на този гел за мазна и за суха кожа, защото същият например в Enzo го дават за суха и чувствителна…За един и същ продукт ли става въпрос?
Скъпа Велина, същият е. Поздрави!
Благодаря ти много ! 🙂
Бих добавила и този продукт , от личен опит,който е и в доста по-добра ценова категория 🙂
http://www.isispharma.bg/product/teen-derm-gel-sensitive/
Здравейте, Надя! Следя блога Ви с интерес и вече се радвам на първата Ви книга. От няколко месеца ползвам продукта на Decleor и съм много доволна от него. За съжаление цената му е доста висока, а разфасовката много малка и реших да потърся алтернатива. След като изчетох статията Ви, реших да изпробвам продукта на Nuxe, но още след първото измиване лицето ми се покри с бели гнойни пъпчици. До сега не съм се сблъсквала с нищо подобно и подозирам, че става въпрос за някакъв вид алергия, вероятно към меда, който и Вие спомавате като евентуален алерген. Има ли други съставки, които биха предизвикали подобна реакция? Ще съм Ви благодарна, ако споделите мнение.
Здравейте!
Това е странно. Алергичните реакции обикновено възникват от втората или следваща употреба на продукта, защото е необходим предишен контакт с алергена, който да предизвика сенситивизация.
Не пипайте пъпчиците! Покажете продукта на вашия дерматолог/алерголог и направете тест за алергия. Спрете продукта веднага и не го ползвайте повече. Съжалявам за реакцията – тя е индивидуална и трудно предвидима, но е неприятно да похарчиш пари за нещо, от което после кожата страда. Оставете я на спокойствие известно време и се върнете обратно на Decleor. Поздрави!
Благодаря Ви за отговора – използвах продукта само две-три пъти вечер и на всяка следваща сутрин кожата ми беше по-зле от предната. Прекратих веднага употребата и кожата ми постепенно се възстанови. Задължително ще направя тест за алергия, но имам и друг заподозрян – продуктът е с изключително силен аромат, и си мисля че е възможно ароматизиращите съставки да са предизвикали тази реакция. Жалко наистина, но както сама казахте, това е трудно предвидимо. Благодаря Ви и ще продължавам да Ви чета с интерес!
Здравейте, Надя.
А бихте ли препоръчали крвмовете на лице за Nux? Ползвали ли сте нещо конктертно?
Страхотни продукти ,благодаря за полезната статия !Тези от които съм доволна много в летния сезон са:Essentials by ARTISTRY ,Polishing creme friction Exfoliant ARTISTRY и Gel Netoyant на YON-KA
Здравейте! Благодаря за препоръките. Не мога обаче да не забележа, че препоръките ви почват от 30 лева нагоре – не всеки може да си позволи да отдели толкова, а комбивираната кожа не ходи само по хората с големи заплати хаха. Можете ли да споделите фаворитите си в дрогерийния клас? Поздрави!
О, да, обезателно!