След като поговорихме по отношение на лъжите и истините в рекламата на козметика Collagena, можем да разгледаме и състава на продуктите от колагеновата серия поотделно, за да видим дали има смисъл от закупуването ѝ.
Collagena Naturalis нощен крем
Поради липсата на сериозни фоточувствителни съставки, бурканчето не е лош избор на опаковка за този продукт, стига, разбира се, да се спазват правила при взимане на крем от бурканче (с чиста шпатулка, без да се бърка с пръсти).
Кремът има едно неоспоримо предимство пред повечето си конкуренти – не съдържа алкохол. Прекалено много компании с претенции за кожна грижа добавят този дразнител в козметиката си (Vichy, Dior и Lancome, към вас гледам!), като в същото време цените са съпоставими или по-високи. Друго предимство е отличната хидратация, която Collagena дава. Точно по този пункт рекламата не лъже – очаквайте мека кожа. Аминокиселините от хидролизирания колаген, с който Гала ни продъни ушите, наистина дават известно подхранване. Естественият консервант, съдържащ се в продукта (2-фенилетанол, означен като phenetyl alcohol в съдържанието), макар и много слаб, може да бъде добра опция за дами с алергия към по-конвенционални консерванти, като парабени, феноксиетанол или производни на имидазол.
Съставът на крема обаче е категорично ориентиран към млада суха до нормална и комбинирана кожа. Да изискваме anti-age грижа от този продукт е безумие. Дами, които искат този тип ефект, могат да се изхитрят и да използват отличния хидратиращ състав на нощния крем като носител за серуми с пептиди, ретиноиди или вит. С. Системата на Clinique с вит. С може да се използва в комбинация с крема на Collagena, като емулсията на Clinique се разтвори в нощния крем и се нанесе на лицето.
Състав:
Аqua, Glycerin, Jojoba oil, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Glyceril Stearate, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Caprylic/Capric triglyceride, Almond oil, Cetyl Alcohol, Collagen Amino Acids, Cera Alba, Тocopherol, Ascorbic Acid, Phenethyl Alcohol, Caprylyl glycol, Jasminum officinale.
Като цяло – да, препоръчвам този продукт. Може да се използва за хидратиране на млада кожа без особени козметични проблеми, или пък да бъде носител на разтварящи се серуми и други козметични продукти.
Здравей, Надя,
Имам един въпрос, свързан с мнението ти, че кремът може да се ползва като носител за други продукти с антиейдж съставки, по-конкретновисока, за продуктите с витамин С, като този на Clinique. Товаа което срещам на много места, е твърдението, че за да бъде ефективен витамин С, то ph на продукта трябва да бъде около 4-4.5 максимум. Съответно препоръката е след нанасяне на серум с вит. С, да се изчаква известно време, преди да се нанесе друг продукт. Наясно съм, че в козметиката се влагат различни форми на вит. С, че се търсят начини за стабилизиране и т.н., но не съм сигурна доколко това има връзка с моя въпрос. Бих се радвала да прочета твоето информирано мнение.
И моля за извинение за грешките в коментара ми – редкторът на телефона ми е отговорен 🙂
Скъпа Елена,
Не се тревожи за грешките – винаги мога да ги редактирам, ако това е желанието ти.
Напълно си права, че нейонизираната молекула аскорбинова киселина навлиза по-лесно в кожата. Загубване на йонен характер в случая обаче става при 3.5 рН – доста по-ниско от това, което посочваш. Според мен много практически смисъл от това да се чудим как да свалим рН на козметичен продукт до такива нива. Далеч по-разумно е да използваме по-високи дози вит. С в продуктите, или да вземем мастноразтворимо съединение на вит. С (магнезиев аскорбил фосфат, например).
Тук са описани добре нещата:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/
Много благодаря за този отговор и да, пообъркала съм значително цифрите. Това, което е ново и важно за мен, е че по-високата концентрация може да компенсира по-високата ph. А ако не се лъжа, съм попадала на магнезиев аскорбил фосфат в продукт на The Ordinary на компанията Deciem.
Отново благодаря за съвета и линка.
Истинско компенсиране няма как да стане, разбира се, но частично – да.
И аз благодаря за готиния разговор!
Опаковка
0
Състав
0
Цена/ефект
0
Безопасност
0
Здравей, Наде
Отдавна следя блога ти и съм ти много благодарна, понеже с твоите съвети направих изключително добри покупки.
Бих желала още един съвет (извинявам се, че няма да е по темата). Искам да зарадвам с подаръци сестра ми и приятеля ми за защита от слънцето. Сестра ми има много суха кожа със пигментни петна по лицето и се спрях на тези продукти Ducray Melascreen слънцезащитен крем против пигментни петна SPF 50+ и Bioderma Photoderm Laser слънцезащитен крем против пигментни петна SPF 50+. А за приятеля ми, който има мазна кожа и му е изключително неприятно “лъщенето” на кожата Bioderma Photoderm Max защитен матиращ флуид за лице SPF 50+ и SVR Sebiaclear защитен матиращ крем за мазна кожа с несъвършенства SPF 50.
Та въпроса ми е според теб хубави ли са тези продукти откъм съдържание и кой би бил по-удачният вариант и за двамата?
Много ще съм ти благодарна! И продължавай все в същия дух!
Скъпа Биби,
Навремето “биби” казвах на гъбите, когато още не можех да говоря. Всички гъбки бяха бибки. 😀
По темата – Bioderma Laser е много добър продукт . Sebiaclear е добър… като за мъж… 😉
Поздрави!
Здравейте , днес открих блога Ви случайно търсейки мнения за Collagena и останах много доволна от информацията в него като цяло.
Насочила съм се към нощния крем на Collagena Naturalis в комбинация с техния серум от същата серия.Какво бихте ме посъветвала относно тази комбинация за много чувствителна ,от суха към нормална ,светла, тънка без пигментни петна кожа около 40 год.
Предварително Ви благодаря
Скъпа София,
Като хидратираща грижа мисля, че ще останете доволна от тази комбинация. Не очаквайте солидни anti-age съставки или нещо друго. Но можете спокойно да използвате добър серум с пептиди, ретиноиди или вит. С, за да обогатите продуктите на Collagena. Поздрави!
Благодаря , откакто Ви открих не спирам да разгреждам сайта