Началото на 2017 започва силно за La Roche-Posay. Трите мицеларни води, които нахлуха на пазара, получиха одобрение не само от широката публика, но и от дерматолози. Какво е моето мнение за тях – заслужават ли си и дали бих ги препоръчала на близък?
Няма да разтягам локуми. Тези продукти са отлични!
Мицеларните води като цяло са ми от най-любимите открития на козметиката поради интелигентния си дизайн и версатилност – подходящи са за много типове кожа, почистват добре. Единственият им недостатък е, че се затрудняват с по-некачествен грим (от този, който се залепва за нас и няма измиване) или водоустойчив такъв.
La Roche-Posay направо “изригна” с тези три продукта. Като цяло гледам да съм пестелива на думи, но се страхувам, че емоционалната ми реакция няма как да се избегне. Защо ги харесвам толкова?
Ако изключим наличието на парфюм, формулировката е чудесна. Липсват оцветители – нещо, с което някои други не могат да се похвалят, и консервантът е миртримониум бромид, което е добра новина към момичетата с непоносимост към по-често срещани и “традиционни” консерванти.
Друго, което ме впечатлява е, че просто се справят с почистването с една идея по-добре от другите, които съм пробвала досега. Съперник може евентуално да им бъде единствено Sensibio на Bioderma, която си е коронясана отдавна за номер едно от много дами, които познавам.
Стабилна, добра формула, която почиства добре и успокои дребни, червени пъпчици, които ми се бяха появили преди няколко дни заради един паяк и една фармацка, която твърде много я мързеше да стане от леглото и да го убие.
Интересно е да се отбележи, че разлика в състава между водата за чувствителна и тази за “реактивна” (алергична? с дерматит? какво значи това?!) кожа просто няма, поне ако съдим по етикета. Водата за мазна кожа обаче е обогатена с цинк, който изсушава и има противовъзпалително действие.
Състав – La Roche-Posay Ultra мицеларна вода за чувствителна кожа (и реактивна кожа)
Аqua, PEG-7 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, POLOXAMER 124, POLOXAMER 184, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, GLYCERIN, POLYSORBATE 80, DISODIUM EDTA, BHT, MYRTRIMONIUM BROMIDE, PARFUM / FRAGRANCE
Състав – La Roche-Posay Ultra мицеларна вода за мазна кожа
Аqua, PEG-7 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, POLOXAMER 124, POLOXAMER 184, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, GLYCERIN, POLYSORBATE 80, ZINC PCA, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, BHT, MYRTRIMONIUM BROMIDE, PARFUM / FRAGRANCE
Оценка: 8.5
Преди няколко години получих непоносимост към парфюмите , които преди това обожавах…. Дълго търсих крем без парфюм и най – добрите за сега са на фирмата La Roche-Posay . Много съм доволна от качеството им . опитвах с други марки, но пак се връщам на La Roche-Posay. Наистина си заслужават и казаното по – горе е вярно !!! Е има и с парфюм , който желае.Ароматите са нежни , но не са за мен !
Купих си близо литър от нея, но наистина малко трудно се справя със спиралата ми за очи. Иначе останалия грим го сваля безпроблемно, без да смъди на очите.
Още не мога да реша тази ли е по-добра, или мицеларната на Биодерма.
Прекрасно ревю, преди време ползвах по-стара версия на една мицеларна вода на Ла рош и бях доволна, дори повече от мицеларната вода на Авен, премахва много по-добре грима (надявам се и замърсяванията). Сега се колебая коя мицеларна вода да избера между тази на Ла рош за мазна кожа, на Биодерма -пак зелената опаковка или тази на Д-р Тайс с хиалуроновата киселина. Какво би ми препоръчала любимата ми Инфармацка? 🙂
Скъпа Мариела,
За мен Pharmatheiss е отличен избор за мазна кожа, поради наличието на допълнителни нежни измивни ПАВ.
Ето малко информация за нея.
http://www.infarmaciq.com/2017/03/30/3-%D1%82%D0%BE%D0%BF-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81-%D1%85%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB/
Привет Надя,
Какво е мнението ти за мицеларната вода върху бебешката кожа? Много ми се иска да използвам многократни текстилни кърпички и се чудя дали мога да направя и разтвор за тях, който да съдържа и мицеларна вода. Дали тази на Ла Рош за чувствителна кожа би била подходяща или е добре да е специално за бебета?
Скъпа Лидия, не виждам проблем с мицеларната вода за бебета като концепция. Конкретните може би не са подходящи поради наличие на BHT. Поздрави!
Здравей,Надя☺ Би ли споделила мнение за състава на тази мицеларна вода:
Aqua,Methylpropanediol,Propylene Glycol,Glycerin,Sodium Cocoamphoacetate,Panthenol,Bambusa Vulgaris Water,SodiumSalicylate,Sodium Benzoate,Citric Acid,Sodium Chloride,Tetrasodium EDTA
Благодаря
Скъпа Цвети,
Ориентирана е към мазна кожа. Ако имаш такава, ползвай смело. Поздрави!
Благодаря за бързия отговор Между другото това е мицеларната вода на Cien (LIDL),която струва 3лв Милсиш ли,че е съпоставима по качества с доста по-скъпите такива
Ползвала съм мицеларни води на Avene и Bioderma Sensibio, както и почистваща вода с метличина на Klorane. Нося контактни лещи, старая се да избирам продукти за чувствителни очи и кожа. Продуктът на Avene не се справяше добре с почистването на грима. От другите бях доволна, но като съотношение цена-качество съм най-доволна от мицеларната вода на Garnier за чувств. кожа; нея ползвам в момента. По-нататък, за разнообразие, може да пробвам и продукт от ревюто на Надя, за което ѝ благодаря!
Здравейте, Надя Йорданова!
Скоро попаднах на вашият сайт и съм очарована от познанията ви, които са съчатани с “модерените” нововъведения в козметичната индустрия! 🙂 Само че, с тази статия не съм изцяло съгласна. Като “горд” собственик на куперозна, чувствителна и реактивна кожа от първо лице (ед.ч) мога да кажа, че когато кожата ми не е в състояние на реактивност, сравнително добре понясям съставки като – хилауронова киселина, парфюми, химични филтри, органични масла и др. Когато кожата ми стане реактивна обаче, същите тези компоненти причиняват моментално пламване на лицето, придружено с остра болка, парене и щипане (в тежки случаи се сдобивам и с “капилярна звезда”). Периодите на реактивност и просто “чувствителност” са 50 на 50! И да – има разлика в състава на мицеларната вода за чувствителна и в тази за реактивна кожа! Мицеларната вода за реактивна не съдържа парфюм. 🙂
П.С. Като професионален гримьор бих добавила, че водата на Биодерма много по-добре се справя със свалянето на грима, но в периодите на реактивност тази на Ла Рош е единствената, която не ми причинява пламване на лицето!
Весели празници!
Скъпа Ева,
Това, което получавате, не е алергична реакция, а възпаление. Откровено казано, силно се съмнявам, че то възниква директно от козметичните продукти, които ползвате. Според мен е хронично, възниква от компонент в средата ви, а козметичните продукти, които използвате, само го влошават. Поздрави!
Здравейте Надя,
Бихте ли сравнили с продукта на Микса, който не съдържа парфюм (Mixa sensitive Skin Expert Micellar water Optimal Tolerance face & eyes -sensitive and reactive skin съдържание: Aqua / Water; Hexylene Glycol; Glycerin PEG-60 Hydrogenated Castor Oil Poloxamer 184 Disodium Cocoamphodiacetate Disodium EDTA Citric Acid Panthenol Polyaminopropyl Biguanide)
Както и с този на Авен(Avene Miccelar Lotion) съдържание: WATER(AVÈNE THERMAL SPRING WATER), PENTYLENE GLYCOL, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, CETRIMONIUM BROMIDE, DISODIUM EDTA, FRAGRANCE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SCLEROTIUM GUM, SODIUM CHLORIDE