Нещото, което най-много не понасям в полетите, е ограничението на течностите до 100 мл. на опаковка. Изисква се много оригинално мислене и изобретателност, за да измислиш как да вземеш необходимата ти козметика. За щастие, ако отиваме в Сицилия, Италия, можем да се сдобием с нова, дори по-качествена от тази, която евентуално биха изхвърлили церберите на летището. Kaкво можем да кажем за козметиката в Сицилия?
Сицилия е остров, разположен на югозапад от континентална Италия, но разликата между атмосферата на двете части на страната е почти нулева. Типичните шарени вази, къщички, шумни и цветни хора са налични. Дори предлаганите стоки за балък-туристи не са кой знае колко различни. Красивите дрехи са скъпи, евтините са със съмнително качество, а козметиката?
Нека видим какво можем да намерим в
Италианската FARMACIA
В италианската аптека, подобно на българската, може да се намери голоямо разнообразие от бяла, а понякога и декоративна, козметика. Разбира се, можем да намерим класическите La Roche-Posay и Аvene, но това не е обект на интереса ни днес. Кои са италианските марки?
Марки, които ми направиха впечатление като масово предлагани, са:
BioNike
Предупреждавам, че в тази козметика няма нищо “био”. Маркетинговите трикове не се ограничават само с българската територия. Продуктите са много, разнообразни и дават решение за почти всеки проблем под слънцето. Колко адекватно? На пръв поглед има някои недостатъци, които би било добре да се изчистят. Имам няколко покупки за ревюта. Очаквайте ги.
Rilastil
Много, много слабо застъпена в България марка, което е жалко, защото сред линиите ѝ има страхотни попадения. Едно от тях е Rilastil Aqua – почистващ продукт, който не съдържа сулфати и е прекрасен избор за мазна и нетолерантна кожа. Закупих си този продукт без колебания, както и някои други. Като цяло бих застанала зад марката и би ми харесало много да я виждам по-често в родината, а не да се налага да поръчвам онлайн от Ензо.
За майките с деца тукашната Nivea или Бочко се нарича
Fissan
Това не е козметика, която повечето майки ще харесат обаче, поради високото съдържание на парафин, който потребителите като цяло избягват. Козметиката не е скъпа, но няма никаква полза да я мъкнете със себе си от Италия в България. Качеството не е отличаващо се.
В аптеката също може да се намери и декоративна козметика, като
Labo Filler
Която толкова ми напомня на съперника си Collistar, че ми беше нужно 2-3 пъти да погледна витрината, за да се убедя, че е различна марка. Сенките са пигментирани, меки и се трият лесно. Ружовете, които пробвах, бяха от розовата гама, светли, с приятен, естествен завършек.
В действителност обаче Labo – марка със шведски патент – е много по-известна с шампоаните и продуктите си за коса. Не знам доколко бих ги одобрила – шампоаните със сигурност съдържат сулфати и, въпреки че се предлагат и по български аптеки, не биха ми били първи избор.
Излизаме от аптеката и се насочваме към
Италианските козметични магазини
Търсейки нови и интересни марки. За тях ще говорим следващия път.
Здравейте, наскоро открих сайта Ви и съм много благодарна за интересните ревюта на козметика, особенно за “развенчаването” на някои прехвалени продукти с ясни факти и аргументи. Интересно ми е какво е мнението Ви за марката Kiehl’s и по специално имате ли наблюдения за този им продукт: https://www.kiehls.com/skincare/best-sellers/ultra-facial-cream/622.html?cgid=best-sellers&dwvar_622_size=1.7%20fl.%20oz.%20Jar#start=8&cgid=best-sellers
Благодаря !