Признавам си. Не съм добро “бюти гуру”. “Персонални” впечатления от козметика, независимо от това колко е честен един блогър, не са най-добрият начин за описване, защото за мен поне не са 100% обективни. Затова, макар че съм пробвала повечето продукти в този блог поне веднъж, предпочитам да споделям лични впечатления офлайн. Въпреки това, много дами ме питат “Наде, какво използваш ти?”. Считам, че читателят е винаги прав и когато моли за нещо, има причина.
Затова ще си позволя да споделя с вас
Моята вечерна бюти рутина за комбинирана кожа
Като блогър ми се налага да пробвам лично много нови продукти (здравей, заплата!… чао, заплата!). Така че ги сменям може би на 2-3 месеца. Това, което задължително остава като константа, е типът на кожата ми – комбинирана със склонност към изсушаване, комедони и акне.
Без компромис е и качеството на продуктите, разбира се. Моето лице заслужава най-доброто и няма да позволя да не го получа. Това е и основната причина да искам да споделя личната си рутина с вас. Спрямо нея може да си изградите своя собствена, базирайки се на съставките, които използвам за себе си.
Моята рутина е основана на корейската практика. Използвам грим и то не от най-лекия (мерси, комбинирана кожа с пъпчици!). Затова не е лесно да се отърва от фон дьо тен, коректор и база само с измиване или третиране с мицеларна вода. Корейската рутина на тристъпковото измиване е неотменима за мен. Почистване с масло е задължително. Следва измиване с традиционен продукт, ексфолиация и тониране. Накрая добавям хидратиращ крем за нощна употреба, изчаквам да попие добре и вече съм готова за сън.
Какво ползвам в момента?
Стъпка 1: Почистване с масло
Продукт: PhytoEssence измивно масло с жожоба
Измивното масло на PhytoEssence вече стана един от най-често използваните продукти през последните месеци за мен. Има защо. Маслата от слънчоглед, лешници и жожоба правят продукта лек и лесен за нанасяне. Нямам проблеми с алергии към етерични масла, затова и съдържанието на такива не представляват риск за лицето ми. Маслото почиства добре нормален, неводоустойчив грим. Не предизвиква влошаване на акне или комедони, така че дами с комбинирана, мазна или суха кожа с пъпки ще се радват да проучат и пробват PhytoEssence. Toва е първата ми стъпка в рутината – стъпка на дегримиране и отмиване на разтворимата в масло мръсотия.
Phytoessence можете да закупите от този онлайн магазин.
Състав:
Helianthus Annuus Seed Oil; Camelina Sativa Seed Oil; Corylus Avellana Seed Oil; Polyglyceryl-4 Oleate; Linum Usitatissmum Seed Oil; Simmondsia Chinensis Seed Oil; Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract; Tocopherol; Benzyl Cinnamate; Linalol; Limonene.
Стъпка 2: Почистване с измивен продукт
Преди време (на рождения си ден) обясних кой продукт използвах за почистване – измивното блокче Caolion. Tака и не получи ревю и състав, затова ще го постна тук. Mного съм доволна от него, още повече, че трая почти до началото на август – два и половина месеца за пълния размер (има и компактен, за пътуване).
Състав на Caolion:
Charcoal Powder, Lavandula Angustifolia (Lavender)Oil,Lavandula Angustifolia (Lavender) Leaf Powder, Cocos Nucifera (Coconut)Oil ,Elaeis Guineensis (Palm)Oil,Leptospermum Petersonii Oil, Tocopherol, Theobroma Cacao(Cocoa) Seed Powder , Glycerin,Hyaluronic Acid, Carbonated Water, Glycyrrhiza Glabra (Licorice)Root Extract, Hydrogenated Jojoba Oil, Olea (Olive) Europaea Fruit Oil, Butyrospermum Parkii (Shea)Butter
Следващият продукт е 3-в-1 мусът на Decleоr, oт който имам много позитивни спомени – ревю и състав вижте тук. С цел редовно “обслужване” на блога обаче, сменям продуктите си често. Без да броим многобройните тестери, разбира се. Мусът на Decleor е на привършване и вече се оглеждам за нов продукт. Но ако имате възможност (50 лева не е малка цена), вземете го.
Caolion можем да намерим в Sephora. Обратното, Decleor се помещава в основния съперник – Douglas/BeautyZone.
Стъпка 3: Ексфолиране
Любимият ми ексфолиант Hydra Life на Dior доминираше рутината ми през лятото. Използвах го ежедневно и (няма какво да се лъжем) цената на лятната грижа ми излезе доста солена. В търсене на по-щадящ към портфейла ексфолиращ продукт се спрях на ензимния пилинг на Balea. Откровено казано, персонално за мен Dior беше по-кожелюбният избор. Не мога обаче да пренебрегна финансовия фактор, така че засега това остава моят избор за есента.
Balea може да се намери в магазините на DM.
Надявам се, че съм задоволила любопитството на скъпите дами, които споделят моите акнеично-комбинирани неволи с лицето си. Употребявам и други продукти за грижа, разбира се, но това като цяло е гръбнакът на измивната ми корейска рутина. Ние, дамите, използващи тежък/среден по тежест грим, можем да се замислим дали да не пристъпим към тристъпковия метод. Лица с остатъци от грим остаряват бързо, а нито аз, нито вие желаем това. Нали?
Благодаря ви, Надя 🙂 Както винаги изключително полезна статия!
Имам един въпрос,тъй като наскоро разбрах за продуктите на TianDe,вие използвала ли сте ги и какво е мнението ви за тях? Ще ми бъде изключително полезно да споделите,ако имате отзиви и дали са безопасни за кожата. Благодаря,предварително!
Здравей, Надя!
Подкрепям мнението, че използването на по – тежък грим изисква многостепенно почистване на лицето и благодарение на статията го осъзнах.
Използвам измиващото олио – Shea Cleansing Oil на L’Occitane
(http://bg.loccitane.com/shea-cleansing-oil,115,1,53255,693126.htm#s=53184).
Харесвам продукта, защото усещам кожата ми мека след отмиването му, но забелязах, че остават леки следи от ФДТ. Статията в блога ме насочи към търсене на допълнителен измивен продукт. Спрях се на блокчето на Caolion, надявам се с него да се реши проблемът с остатъците от грим. Търсейки продукта в Sephora, вниманието ми привлякоха и два продукта на Too Cool For School (заради атрактивните опаковка с ТИКВА) – Pumpkin Sleeping Pack (https://www.sephora.com/product/pumpkin-sleeping-pack-P422226?skuId=1968478&icid2=products%20grid:p422226) и Pumpkin Purifying 24k Mask (https://www.cultbeauty.co.uk/too-cool-for-school-pumpkin-purifying-24k-mask.html). Консултантите ми представиха тези продукти като ексфолиант и хидратиращ крем с „добър състав“. Ще се изненадам да се окажат “топ” продукти, но тъй като 1) имам мостри 2) вписват се като част от описаната вечерна рутина 3) а и са тиква! реших, да им дам шанс и да споделя за тях.
Поздрави!