Тъй… Предварително ще сложа предупреждение, защото знам, че се намесвам в поредния блогърски скандал. Пиша това по молба на блогърката Радост Тодорова, която ме помоли да направя анализа на тези два продукта, пишейки ми във Facebook. Сега. Защо го правя? Поради една-единствена причина. Защото вярвам, че колкото повече хора разберат, че цената не е гаранция за качество в козметиката, включително бялата, толкова по-добре. Писала съм по темата. И мисля, че не е логично да се критикува блогърка за лично мнение по въпрос как се чувства кожата ѝ с Nivea Urban Skin Detox Night Mask в сравнение с Dior Hydra Life Fresh Hydration Sorbet. Нашите лица, за разлика от нас, не са сноби. Българките като цяло сме много умни, прагматични и не си отваряме портфейлите без нужда. Въпросът е приключен.

Първо, учудвам се защо сега се завихри дебатът?
Dior Hydra Life изобщо не е нова серия и аз похвалих продуктите от нея, които заслужаваха, преди много време. Ако искате да видите оценката ми за първия отличник, вижте статията тук – Dior Hydra Life демакиантът е супер и го ползвах до откат. Великолепен е и ексфолиантът – написах класация на три препарата от този тип и Dior влезе в нея. Имах и още една статия, в която сравних негативно продукт от серията с много по-евтина алтернатива. Просто другите продукти от тази серия не заслужават внимание.
И това го дискутирахме през 2017 година
Не можем да обсъждаме всеки напомпан ценово крем с един тон спирт вътре, какъвто е “шербетът” на Dior. Tова го има като характеристика и “невропептидният” крем на Lancome HydraZen, и не-помня-вече-кой-боклук на Guerlain за 800 лева и с аромат на редки, екзотични и безполезни цветя. В смисъл, ако държите на висока цена, има прекрасни опции на Estee Lauder като този нощен крем, или, ако наистина искате нещо топ, този uber-секси пептиден крем на Drunk Elephant, които рекламирам горещо и с любов, че и спокойно, защото те нямат представителство в България, не се продават тук и никой не може да ме обвини в реклама.
Шербетът на Dior е просто недобър продукт

Приятен е на досег, хлъзга се гладко на кожата и мирише добре, но няма да похарча трицифрена сума за добре ухаещ спирт, ако този спирт не е в опаковката на парфюм. Тоест, продукт, който е предназначен основно да мирише добре и затова го купуваме. Парфюмите на Dior, Guerlain и подобни брандове са много качествени, все пак тези компании тръгват като парфюмерии. Опасно е да считаме, че само заради името Dior получаваме качество винаги. Не, заради името Dior даваме пари винаги и това е основната функция на името Dior – да бъде асоциирано с лукс.
(Макар че напоследък и парфюмите на Dior ме разочароват. След последния добър за мен отровител – Hypnotic Poison, избягах при Shalimar на Guerlain за ежедневна употреба и съм по-щастлива. Но това вече са персонални предпочитания).
Говорила съм неведнъж, два или три пъти за това как се разчита един състав на козметичен продукт и кои съставки трябва да са ни червен флаг. Имам книга по темата, дала съм тук и информативни статии, специфично за главния ми проблем. Наясно съм, че повечето не желаят да се задълбават, но все пак имате опцията. В случая проблемните пунктове са:
Алкохол (дразни кожата, причинява клетъчна апоптоза). Имам 3-4 статии по темата, като една от тях е дадена като линк по-горе.
Консервант на високо място в състава (в случая феноксиетанол). По принцип всеки продукт, съдържащ вода, има консервант. Но когато е на толкова високо място, това означава, че всички следващи го ще имат по-малко от процент съдържание на веществото като концентрация. По закон феноксиетанолът не превишава 1% от съдържанието и пак по закон, то се дава на етикета по количество в низходящ ред.
Състав на Dior Hydra Life Sorbet Creme:
AQUA (WATER) ● GLYCERIN ● CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ● PENTYLENE GLYCOL ● PROPYLENE GLYCOL DIPELARGONATE ● ALCOHOL ● PROPANEDIOL ● PHENOXYETHANOL ● STEARETH-2 ● JOJOBA ESTERS ● STEARETH-21 ● STEARYL ALCOHOL ● DECYLOXAZOLIDINONE ● POLYGLYCERYL-3 BEESWAX ● SODIUM ACRYLATES COPOLYMER ● AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER ● ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● MENTHOXYPROPANEDIOL ● TETRASODIUM EDTA ● TOCOPHERYL ACETATE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● LECITHIN ● MALVA SYLVESTRIS (MALLOW) EXTRACT ● BUTYLENE GLYCOL ● SODIUM HYDROXIDE ● BHT ● HABERLEA RHODOPENSIS LEAF EXTRACT ● BENZYL ALCOHOL ● SODIUM HYALURONATE ● PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT ● DEHYDROACETIC ACID ● CI 42090 (BLUE 1) ● CI 19140 (YELLOW 5) ● TOCOPHEROL
Не можем и да коментираме среднокачествен продукт, на който основното му достойнство е, че няма спирт, какъвто е
Urban Skin Detox Night Mask на Nivea

Наблюдавам тези продукти от много време и още когато излязоха, се засилих към тях с идеята да видя дали си заслужават. С ниската си цена, ако имаха добро качество, щяха да са хит. Но просто ги зарязах, защото на пазара има в пъти по-добри маски и то на съпоставими цени от тези. Съставките на Urban Skin Detox Night Mask са основно емолиенти и носители (глицерин, палмитат, модифицирано нишесте, триглицериди, бутилен гликол и др.), и тук-там прашинки от нещо по-интересно (пантенол, антиоксиданти като изокверцитин и екстракт от градински чай), и това на фона на потенциални алергени – оцветители и ароматизатори – CI 47005, CI 42090, CI 42090, Citronellol, Linalool и прочие. Няма лошо, няма вредни съставки, няма да ви убие, но просто е един продукт от още хиляда подобни продукта. Дори не го изхабих докрая, когато го взех от разпродажба, и не пожелах да го коментирам тук изобщо. Не знам и защо е кръстен маска, когато е просто липидизиращ продукт. Но, да, виждам как човек би го харесал повече от този на Dior, както е станало при Радост.
Просто искам да предупредя, че има по-добри опции и от двата препарата. И да защитя правото на потребителите да не се влияят от цената при избора си на козметика.
Състав:
Aqua, Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Isopropyl Palmitate, Distarch Phosphate, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Panthenol, Glucosylrutin, Isoquercitrin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Citronellol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Benzyl Alcohol, BHT, Parfum, CI 47005, CI 42090, CI 42090
Здравейте Надя,аз ви считам за компетентна и коректна и винаги взимам мнението ви присърце.Завоювали сте си това място ☺️.Като сме на тема нощен крем какво мислите за крема който поръчах -Mario Badescu Seaweed Night Cream ,Aqua (Water, Eau), Glycerin, Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Fucus Vesiculosus Extract, Hydrolyzed Elastin, Collagen, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Carbomer, Parfum (Fragrance), Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Benzoate, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Mica, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 19140 (Yellow 5), CI 42090 (Blue 1), CI 77288 (Chromium Oxide Green)?
Не ми харесва наличието на отделящ формалдехид консервант – Diazolidinyl Urea.
Много ли е вреден този консервант?Аз го закупих и очаквам ♀️Ревютата му са много високи.
Отровен не е, алергенен да, дразнещ, особено на очи и лигавици – също.
Предполагам, че е наречено маска по подобие на тази стъпка в корейската рутина, която се слага като последна стъпка.
Здравейте,Надя.Чета Ви от известно време и се радвам,че има и мислещи хора,които не се влияят само от цената на даден продукт.Но в цялата тази джунгла от какви ли не продукти,е лесно човек да се обърка.Бих се радвала ако споделите какво предлагате като алтернатива на тези продукти,които сте коментирали.
http://www.infarmaciq.com/kozmetika-kolagena-mnenie/
http://www.infarmaciq.com/lumene-valo-overnight-bright/
http://www.infarmaciq.com/suha-zrqla-kozha-avon/
http://www.infarmaciq.com/%d1%81%d0%ba%d1%8a%d0%bf-%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%89%d1%83-%d0%b5%d0%b2%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d1%85%d0%b8%d0%b4%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b0%d1%89-%d0%ba%d1%80%d0%b5%d0%bc-%d0%b7%d0%b0-%d0%bb%d0%b8/
Здравейте, от скоро чета статиите Ви и ги смятам за много полезни и адекватни! Моят въпрос е свързан с фон дьо тените на Диор и вашето мнение за тях, тъй като в момента използвам именно на тази марка и честно казано доста се замислих за качеството на продукта …и като цяло кой фон дьо тен е с най-добри съставки според Вас ? Аз съм на 23г. и много ми се иска да не товаря кожата си със “скъпи боклуци” Благодаря предварително!
От скромния си опит ще Ви споделя, че често във фон дьо тените на Диор има алкохол/спирт, който ще прочетете като alcohol denat на състава. Което за мен ги прави неудачен избор. Има статии за опасните съставки. 🙂
Здравейте, Надя!
Изключително много ви уважавам като специалист в сферата и следя всяка ваша публикация.
Случайно попаднах на пост в Инстаграм на въпросната блогърка, на който рекламира продукти на Нивеа.
Постът ясно е упоменат като “paid partnership” , което ме кара да се замислям върху мотивите на Радост да ви помоли за такава статия/мнение относно продукт/и на марката Нивеа, както и върху хвалебствените коментари на Нивеа продукти в групата ви във Фейсбук.
Моля да ме извините и ако сметнете за необходимо, да изтриете този мой коментар.
Продължавайте да бъдете все така всеотдайна в това, което правите!
Поздрави!
Петя
Здравейте,
Този въпрос е много важен.
Благодаря ви за него.
Не, нямам нищо общо с Радост или Нивеа.
Момичето ми писа да се намеся в казус, който е от моята компетентност и го направих.
Понеже никак не обичам лъжи, ще ви пратя на вас и на който иска screenshots от разговора.
Надя